Narodzie!

Znacie to powiedzienie „Mniej wiesz – dłużej żyjesz”? Bardzo popularne jeśli chodzi o mafię lub wysokokorporacyjne szwindle. Teraz obawiam się, że również zacznie to być popularne w przypadku polityki. I nie chodzi mi o akcję Jarosława Kaczyńskiego w roli stojaka na tablet. O tym będę pisał dopiero jak Jarosław całkiem się zkomputeryzuje i wejdzie na 20 piętro budynku, otworzy windows i wyskoczy. Chodzi mi o coś zupełnie innego.
Mianowicie o to, że Parlamentarny Zespół do sprawdz przeciwdziałania ateizacji Polski wystosował ostry protest wymierzony przeciwko kabaretowi LIMO za ich antyklerykalny skecz. Moja pierwsza myśl to „Gdzie można obejrzeć ten skecz?” a druga: To my mamy parlamentarny zespół do spraw przeciwdziałania ateizacji polski???!

Pierwsze pytanie jakie się narzuca to: WHY??
No bo kurna po co?! Po cholere ktoś zakłada z naszych podatków jakiś porąbany zespół, który ma się zajmować… no właśnie czym? I ja to sprawdziłem! Przeczytałem cały ich regulamin! I nie ściemniam teraz! Znalazłem w sieci ich regulami i cały przeczytałem 2 razy aby mieć pewność czy wszystko dobrze rozumiem. I kiedy mam na myśli CAŁY to kurna znaczy to CAŁY. Obie strony znaczy się.

Do zasań zespołu należy w szczególności:
1) Promowanie katolickich wartości moralnych, przeciwdziałania wprowadzania prawodawstwa sprzecznego z katolicką nauką społeczną.
2) Pielęgnowanie polskich wartości i tradycji, propagowanie i ochrona kulturalnej spuścizny cywilizacji chrześcijańskiej.

Czyli:
1) Wartości rodzinne, poszanowanie innego człowieka, sprawiedliwość, godność pracy, solidarność, szacunek dla biednych i słabych. Świecenie przykładem w tym zakresie. (o tym mniej-więcej mówi katolicka nauka społeczna)
2) Skrajny dewotyzm połączony z pieniactwem i fanatyzmem (czyli coś co się otrzyma po połączeniu Polaków i Hiszpańskiej Inkwizycji).

Jak można zauważyć: Parlamentarny Zespół do spraw przeciwdziałania ateizacji Polski… za długa nazwa, może będę używał skrótu czyli PZDSPAP. No więc jak można zauważyć: w skład NSDAP wchodzi 39 osób. Wszyscy są z PiS. Przypadek?
Zespół powstał w marcu 2012 roku i odbył dotychczas 5 posiedzeń: Wybór władz, debata nad przyznaniem TV Trwam multipleksu, wybór wiceprzewodniczących, uchwała w związku z usuwaniem krzyży na uczelniach, uchwała w sprawie próby zbeszczeszczenia obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze.
Obecnie nic nie piszą w sprawie przeciwdziałania anty-katolickich kabaretów naśmiewających się z Katolicyzmu, któremu przodujemy.
Jak widać dzięki działaniom właśnie takich ‚zespołów’ mających na celu przeciwdziałać ateizacji, mamy w kraju coraz więcej ateistów.
Druga grupa ludzi, która robi wszystko by ludzie od Kościoła odeszli to Kościół Katolicki. Trzecia gruba to ojciec Tadeusz Rydzyk. Specjalnie zakwalifikowałem go jako grupę ponieważ jest gruby. Od tego swojego żarcia oraz braku ruchu przez jeżdżenie nawet do kibla Lexusem. Bo w jego rezydencji korytarze są tak wielkie, że można jeździć samochodem.

Chodzi mi o dawanie przykładu. Ludzie chodzą do kościoła i pytają się jak żyć. Inni to samo pytanie zadają premierowi a jeszcze inni proktologowi. I kapłan powołując się na księgę mówi bardzo ogólnie jak mają żyć. Niestety sam tak nie żyje. Co trochę komplikuje sytuacje i nie zachęca do naśladowania. No ale ciężko żyć skromnie jak ludzie ci kasę sami dają a Państwo nie chce podatków a nawet dofinansowuje. Teraz wiecie jak się poczułem kiedy się dowiedziałem, że księża chcą by można im było dać jakiś procent podatku. Sam pomysł jest trochę dobry ale nie w Polsce. Tu już Kościół ma za dużo praw a za mało obowiązków. Tym bardziej, że projekt nie zakładał by można było ten podatek dać na inne religie.

No i oczywiście Telewizja Polska przeprosiła za to, że puściła ten kabaret. Wstyd. Mam ochotę przeprosić za naszych posłów-fanatyków.
Bardzo chciałbym by nowy papież przewrócił wszystko do góry nogami, zezwolił na gejów, aborcję i sam żartował na temat wiary. No ale to by musiał być papież z Japonii. A nawet nie wiem jaka tam jest dominująca religia. Wiem, że zamiast szatana mają godzille.

Na koniec posłuchajcie sobie co tak bardzo obraziło PiS póki jeszcze tego nie usunęli:

Dobranoc